Eenzaamheid is onder de ouderen in Nederland een veelvoorkomend probleem. Aafje Gezellig op stap is er om een klein stukje van deze eenzaamheid weg te nemen. Zo organiseren wij uitstapjes variërend van hele dagtochten tot kortere dagdelen op stap. Daarnaast worden wij regelmatig benaderd door organisaties die ook het initiatief nemen om eenzaamheid onder ouderen te verminderen. Samen kunnen we veel betekenen voor onze ouderen in Nederland!
Het Nationaal Ouderenfonds heeft ons bijvoorbeeld enige tijd geleden gevraagd of wij in Rotterdam Crooswijk ouderen kennen die te kampen hebben met eenzaamheid. Stiching Move en Stichting Madurodam Kinderfonds hebben namelijk het initiatief gestart om ouderen en kinderen in de wijk aan elkaar te koppelen. Zij zochten ouderen in deze wijk die het leuk zouden vinden om deel te nemen aan dit evenement.
Natasja Lieshout, coördinator Aafje Gezellig op stap, is hiervoor in gesprek gegaan met Aafje Hoppesteyn. Zij waren ook erg enthousiast. Zodoende zijn een aantal bewoners en de leerlingen met elkaar in contact gekomen en hebben als afsluiting een heerlijke middag op het SS Rotterdam gehad.
Het was een fantastische middag waarop oud en jong van elkaar heeft kunnen leren. Bent u benieuwd hoe deze middag eruit zag? Bekijk dan eens dit leuke filmpje.